Otaczający nas świat jest coraz bardziej betonowy, plastikowy, zdigitalizowany i głośny, a przez to sztuczny i męczący. Dlatego tak ważne są dla nas ucieczki do natury. Kiedy myślimy o naszych dzieciach, mamy świadomość, że, niestety, będą one żyć w jeszcze bardziej sztucznym świecie niż my. Trudno się przed tym bronić, ale można próbować dążyć do równowagi dzięki prostym zabiegom, takim jak spędzanie czasu z naszymi dziećmi na łonie natury, blisko roślin i zwierząt. Dzięki temu wszyscy odpoczywamy i ładujemy się dobrą energią. O to samo warto zadbać w naszych domach, stwarzając dla dzieci spokojne, inspirowane naturą otoczenie. W przypadku tych najmłodszych, które najwięcej czasu spędzają w swoich łóżeczkach, kojcach czy na matach do zabawy, również trzeba to mieć na uwadze, zaczynając od podstawowych elementów otaczających nasze pociechy, takie jak ubranka, zabawki czy pościel. Taka dewiza przyświecała nam, kiedy tworzyliśmy sklep Maamut i wraz z nim pierwsze autorskie wzory tkanin.

Charakter i zachowania naszych dzieci kształtują się od pierwszych dni ich życia. To, jakie otoczenie im zapewniamy, ma ogromne znaczenie w ich rozwoju, ale i naszym wspólnym z nimi funkcjonowaniu. Wszystkim rodzicom powinno zależeć na spokoju dzieci, które są bardzo wrażliwe na wszelkie bodźce. Na to, jak ich wrażliwość będzie się kształtować, znaczący wpływ mają kolory i wzory, jakimi się je otacza. A ta odpowiedzialność leży już po naszej stronie, rodziców i opiekunów.

Małe dzieci bardzo wcześnie zaczynają zauważać i rozpoznawać pełen zakres barw – są do tego zdolne już w trzecim czy czwartym miesiącu życia. Jak wskazują badania, bardzo dobry wpływ na nastrój, a w dalszej konsekwencji rozwój niemowląt i małych dzieci, mają harmonijnie dobrane kolory, przypominające odcienie ludzkiej skóry, kojarzące się ze skórą mamy. Podobnie, bardzo dobrze wpływają na nie wprawiające w stan spokoju wzory i kolory kojarzące się z przyrodą. Co więcej, wpływają pozytywnie na rozwój funkcji poznawczych, np. poprzez odwzorowanie na ubrankach, przedmiotach codziennego użytku, zabawkach czy pościeli dziecięcej wzorów znanych z natury, jak zwierzęta, kwiaty, drzewa, liście itp. Warto stworzyć naszym dzieciom naturalny azyl.

Taki azyl w łóżeczkach naszych dzieci też jest potrzebny. Wystarczy zadbać o jego wyposażenie poprzez dobór właściwych wzorów i kolorów pościeli. Na przykładzie obserwacji naszych dwóch córeczek wiemy, że takie podejście się sprawdza. Co więcej, potwierdzają to też rodzice innych dzieci, którzy postanowili wybrać dla swoich pociech inspirowane naturą tekstylia Maamut. Dbając o ich spokojny sen i odpoczynek, szyjemy oryginalnie zdobione komplety pościeli, ochraniacze do łóżeczka, maty do zabawy i inne produkty nieodzowne w wyprawce dziecięcej. Wzory pościeli stanowią odzwierciedlenie tego, co spotykamy na spacerach, w lesie, parku, na łące, a więc roślin i wizerunków zwierząt. W doborze kolorystyki tkanin również inspirujemy się naturą, starając się przenieść jej najbardziej fascynujące elementy na nasze tekstylia. A wszystko w myśl zasady – Maamut, naturalnie dla dzieci.