Kiedy w naszym życiu pojawiają się dzieci, wszystko się zmienia – to one zajmują najważniejsze miejsce w naszej codzienności i zmieniają ustalone wcześniej priorytety. Od samego początku dbamy o to, by zapewnić im wszystko, co najlepsze, staramy się stworzyć dla nich bezpieczne i przyjemne otoczenie. Tym otoczeniem dla naszych pociech przez dłuższy czas jest łóżeczko i jego wyposażenie, w tym pościel, która powinna być delikatna, przyjemna w dotyku, a przede wszystkim uszyta z najwyższej jakości materiałów. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, założyliśmy kameralną, rodzinną firmę, tworzącą wyjątkowe tekstylia dziecięce. Tak właśnie powstał Maamut, w którym najważniejszymi i najlepszymi testerami oraz audytorami są nasze dzieci, a naszym flagowym produktem uczyniliśmy pościele.

Pościele szyjemy na miarę oczekiwań

Pościele Maamut powstają w niewielkiej krakowskiej szwalni, gdzie prace wykonywane są ręcznie, z dbałością o detale i estetykę. Naszym celem jest tworzenie tekstyliów szytych na miarę oczekiwań naszych dzieci, w zgodzie z nurtem ‘slow’.  To z myślą o nich poświęciliśmy sporo czasu na żmudny, ale jakże potrzebny, proces selekcji tkanin. Tkaniny mają bezpośredni kontakt z wrażliwą skórą dziecka, dlatego muszą spełniać wyśrubowane normy jakościowe i posiadać certyfikat Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że zostały poddane drobiazgowym badaniom pod względem ponad 100 ważnych dla zdrowia parametrów.

Maamut sprawia, że sny układają się miękko

W początkowej fazie swojego życia nasze maleństwa praktycznie nie rozstają się ze swoimi łóżeczkami. Dlatego, poza najwyższą jakością, dbamy również o to, by produkty Maamut, dostępne online w sklepie z pościelą, wyróżniało unikatowe i niepowtarzalne wzornictwo, inspirowane nienachalnymi wpływami skandynawskimi i naturą, co umożliwia nam współpraca z utalentowanymi artystami-grafikami. A wszystko po to, aby sny układały się miękko.