Loading cart contents...
View Cart Checkout
Cart subtotal: Razem: …

O NAS

Czym jest Maamut?

W otulinie Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego, tuż pod lasem, znajdziesz nas, markę Maamut, stworzoną przez rodziców dla najmłodszych. Znamy doskonale to uczucie, kiedy w naszym życiu pojawiają się dzieci, a trajektoria codzienności zmienia dzięki nim swój tor. Centrum uniwersum rodziców zajmują niepodzielnie właśnie one. Chcemy i staramy się oferować im to, co najlepsze. Otaczamy je pięknem, wszak gusta dzieci kształtują się już od najmłodszych lat. Tak właśnie powstał Maamut, w którym najlepszymi testerami oraz audytorami są nasze pociechy, a naszym flagowym produktem uczyniliśmy pościele dziecięce. Kochamy las i przyrodę tak samo bardzo, jak kochamy spać. Fuzja tych dwóch czynników przerodziła się w potrzebę stworzenia wyjątkowych pościeli i akcesoriów dla dzieci. Aby sny układały się miękko.

Jakość

Poświęciliśmy wiele miesięcy na żmudny, ale jakże potrzebny proces selekcji tkanin, finalnie stawiając na certyfikowaną bawełnę. Pościel bawełniana zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, a jej higroskopijność powoduje, że chłonie wilgoć z ciała człowieka i odprowadza ją na zewnątrz. W związku z tym doskonale sprawdza się u alergików. Mając na uwadze, że jedną trzecią część naszego życia spędzamy w łóżku, zadbajmy o to, aby czas ten był tak bezpieczny i przyjemny, jak to tylko możliwe. Tekstylia Maamut uszyte są z tkanin naturalnych, drukowanych nietoksycznymi atramentami i powstają w kameralnej szwalni, gdzie prace wykonywane są z pełną dbałością o detale i estetykę. Tkaniny mają bezpośredni kontakt z wrażliwą skórą dziecka, dlatego spełniają wyśrubowane normy jakościowe i posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

Wzornictwo

Leży nam na sercu estetyka naszych produktów, dlatego chcemy, aby wyróżniało nas niebagatelne wzornictwo, inspirowane przede wszystkim naturą. Wierzymy, że kontakt z przyrodą to najlepsze, co możemy zaoferować naszym dzieciom. Dzisiejszy ‘rozkrzyczany’ świat wystawia maleństwo na ryzyko przebodźcowania. Z pomocą przychodzi nam matka natura – nie bez powodu zabieramy dzieci na spacery do lasu. Widok zieleni, drzew i przyrody uspokaja, wycisza, pobudza ciekawość oraz stymuluje prawidłowy rozwój poznawczy dziecka. Mocno zainspirowani naturą, postanowiliśmy przenieść jej fragmenty na nasze tekstylia.

Naturalne pościele i akcesoria dla dzieci