Kiedy nasze maleństwo powoli zaczyna poznawać świat i coraz częściej opuszcza łóżeczko, bardzo pożyteczne stają się maty dla dziecka na podłogę. Dlaczego? Między innymi dlatego, że świetnie nadają się nie tylko do zabawy, ale i do leżakowania czy raczkowania. Można je wykorzystywać zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Takie maty są też łatwe w użyciu – można je z łatwością przenosić czy przewozić, gdyż są lekkie jak piórko i nie zajmują dużo miejsca. Tym samym w każdym miejscu jesteśmy w stanie stworzyć dziecku jego własny kącik.

Maty dla dziecka doskonale sprawdzają się zarówno w czasie odpoczynku, jak i zabawy. Dzięki temu, że kładziemy je na podłodze czy innym podłożu, które nie znajduje się na wysokości, możemy być spokojni o bezpieczeństwo malucha. Mamy pewność, że nie spadnie, a nawet, jeśli się przewróci, upadek nie będzie ani bolesny, ani obarczony przykrymi konsekwencjami.

Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdzają się maty do zabawy wykonane z tkanin naturalnych, bawełny czy lnu. Są one przyjemne w dotyku, delikatne i nie wywołują podrażnień, a ponadto łatwo można je utrzymać w czystości. Zastosowane w nich wypełnienie antyalergiczne stanowi świetne zabezpieczenie przed zimnem i wilgocią, ale też chroni dziecko przed bólem wywołanym upadkiem czy uderzeniem.

Tradycyjne bawełniane maty do zabawy zyskują też dobrą opinię fizjoterapeutów, którzy potwierdzają, że poruszanie się przez dzieci po twardym podłożu, ale równocześnie dobrze zabezpieczonym przez upadkiem, bardzo dobrze wpływa na rozwój ruchowy dziecka, w tym na utrzymywanie równowagi. Takich efektów z pewnością nie można osiągnąć, kiedy maluch przebywa wciąż na zbyt miękkim i „ruchomym” podłożu, jakie stanowi np. materac czy kanapa. Warto więc zdać sobie sprawę z tego, że to, co z pozoru wydaje się dla naszego maleństwa nieprzyjemne (bo twarde), jest najlepsze dla jego rozwoju.

W czasach, kiedy z każdej strony zalewa nas fala plastiku, a producenci prześcigają się w pomysłach w tworzeniu jaskrawych i nadmiernie stymulujących gadżetów, my zachęcamy do wyboru najprostszych, sprawdzonych rozwiązań. Jeżeli zastanawiacie się, jak urządzić kącik do zabawy i odpoczynku, zapraszamy do zajrzenia do naszego sklepu Maamut, w którym znajdziecie maty do zabawy uszyte z tkanin bawełnianych w stonowanej kolorystyce, kształtem nawiązujące do natury.