Zalety bawełny znane są od kilkunastu tysięcy lat. Już starożytni Egipcjanie wiedzieli, jak cennym jest surowcem i traktowali ją jako kosztowny towar wymienny. Dziś również najlepsza bawełna jest droga, jednak warto ponosić wyższe koszty dla komfortu naszych najbliższych, szczególnie dzieci. Zaczynając od wyprawki dziecięcej, trzeba mieć na uwadze to, z czym bezpośrednio mają kontakt nasze maleństwa, a więc wyposażenie łóżeczka. Dlaczego warto zainwestować w pościel bawełnianą? Pościel z bawełny wykonana jest w całości z naturalnych włókien, dzięki czemu jest delikatna, przyjemna w dotyku i nie podrażnia wrażliwej skóry dziecka.

Naturalna, „oddychająca” bawełna dziecięca

Doświadczenia rodziców z pewnością nie potwierdzają książkowych statystyk, według których noworodek śpi od 17 do 20 godzin na dobę, dziecko półroczne – około 14 godzin na dobę, a roczne około 12 godzin, to liczby te pokazują, jak dużo czasu maluchy spędzają w pieleszach. Chcąc więc zapewnić im spokojny sen, trzeba wiedzieć, że wybór pościeli ma bardzo duże znaczenie. Prowadząc rodzinną firmę Maamut z tekstyliami dla dzieci, od kilku lat sami wraz z naszymi córeczkami testujemy najlepsze według nas rozwiązania. Nasze dziewczynki śpią w pościeli bawełnianej i jesteśmy przekonani, że dzięki temu nasze noce też są spokojne. Wbrew pozorom, nie jest to niewiele znaczący element w dziecięcym świecie. Bawełna dziecięca, z której szyjemy nasze pościele, poza walorami namacalnymi i widocznymi gołym okiem, zyskuje również dzięki temu, że zapewnia właściwą cyrkulację powietrza, jest tkaniną „oddychającą”, co sprawia, że świetnie sprawdza się o każdej porze roku.

Pościel bawełniana = naturalna

Najlepsza wydaje się gładka pościel bawełniana, która znajduje się w opozycji do pościeli z kory, również wykonanej z bawełny, jednak o szorstkiej strukturze, mogącej podrażniać skórę dziecka oraz wywoływać jego zdenerwowanie i niespokojny sen. Na podstawie własnych doświadczeń zachęcamy do wyboru gładkich pościeli z bawełny zdobionych oryginalnymi wzorami inspirowanymi naturą i stylem skandynawskim. Nadruki na pościeli bawełnianej, wykonane z atramentów pigmentowych, również sprawiają, że nie ma mowy o żadnych alergenach i innych substancjach uczulających. Zresztą, wszystkie wyroby spod igły Maamut powstają z tkanin, które przeszły rygorystyczne testy jakości i są certyfikowane znakiem Oeko-Tex, a to bezsprzecznie potwierdza, że są najlepsze dla maluchów.

Łatwo utrzymać czystość

To jeszcze nie wszystko, co warto wiedzieć o bawełnie dziecięcej. Każdy troskliwy rodzic czy opiekun wie, jak ważne jest utrzymanie higieny u dzieci, szczególnie tych najmłodszych. Wybór pościeli z bawełny bardzo w tym pomaga. Można ją często prać, bez obaw, że tkanina straci na jakości. Jakkolwiek bawełna dobrze reaguje na pranie w wysokiej temperaturze, nasze pościele wystarczy prać w 40°C, co jest absolutnie wystarczające, jeśli weźmiemy pod uwagę zaawansowane technologiczne pralek w połączeniu z bardzo skutecznymi w działaniu środkami piorącymi.

Nie można też zapomnieć o potrzebie dezynfekcji, zwłaszcza w przypadku noworodków. Wystarczy jednak prasowanie parowe tekstyliów w wysokiej temperaturze. W efekcie otrzymujemy w 100% „bezpieczną” pościel, wolną od drobnoustrojów oraz pozostałości po środkach piorących.

Taki sposób postępowania z pościelą bawełnianą gwarantuje ponadto, że zachowana zostanie także jakość zdobień, oryginalne, wyraziste kolory pozostaną niezmienione, dzięki czemu nie straci waloru estetycznego, który również ma duże znaczenie dla komfortu naszych maluszków.