Prześcieradło do łóżeczka – jak wybrać pościele dla niemowlaka? Wbrew pozorom to niełatwe zadanie. Rynek zalewają tekstylia różnego pochodzenia, często bardzo niskiej jakości, mogące zaszkodzić naszym maluchom. Tymczasem trzeba bardzo uważać na to, by nie narażać dziecka na kontakt z produktami wątpliwego pochodzenia, uszytymi w sposób niedbały, pozbawionymi niezbędnych atestów. Każdy element wyposażenia dziecięcego łóżeczka powinien zapewniać komfort i bezpieczeństwo, bo w nim mijają pierwsze miesiące życia niemowląt. Tak więc nawet dobór prześcieradła dla dzieci nie powinien być przypadkowy.

Dlaczego prześcieradło do łóżeczka jest takie ważne? Maluch praktycznie styka się z nim całą powierzchnią swojego ciała, a wiemy jak bardzo delikatna jest skóra malutkiego dziecka. Trzeba więc zadbać o to, by zapewniało mu całkowitą wygodę. Powinno ściśle przylegać do materaca, nie fałdować się i nie zwijać. Warunki te najlepiej spełnia prześcieradło z gumką. Sposób zakładania takiego prześcieradła gwarantuje również, że nie zsunie się ono z materaca, co mogłoby doprowadzić do tego, że niemowlak się w nie zawinie, co może być niebezpieczne.

Poza kwestiami związanymi z zakładaniem okrycia materaca i z jego zachowaniem w użyciu, ważny jest również dobór tkaniny, z jakiej jest ono wykonane. Na bazie naszych doświadczeń wiemy, że najlepiej sprawdzają się wszelkie wyroby z bawełny, posiadające certyfikat Oeko-Tex, które są delikatne i przyjemne w dotyku, a ponadto nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Co więcej, prześcieradła bawełniane bardzo łatwo utrzymać w czystości – można je często prać i prasować w wysokiej temperaturze, a i tak nie tracą na jakości. Jest to szczególnie ważne w przypadku niemowlaków, których pościel musi być bardzo często prana, bo, jak wiecie, zabrudzenia w wyniku ulewania się czy wycieków z pieluszek zdarzają się bardzo często. Warto więc wydać jednorazowo więcej na nieco droższy produkt, jednak zaoszczędzić na ciągłej wymianie elementów, które szybko się niszczą.

Jakie zalety ma bawełna pościelowa?

Jak zwykle, zwracamy uwagę na walory estetyczne – uważamy, że im bardziej naturalne są produkty, jakimi otaczamy nasze dzieci, tym lepiej dla ich rozwoju. Ta naturalność przejawia się nie tylko w doborze do wyprawki dziecięcej wyrobów z tkanin naturalnych, wykonanych w 100% z bawełny, ale również w kolorystyce i wzornictwie. W naszym sklepie internetowym z tekstyliami dla dzieci – Maamut – proponujemy prześcieradła w klasycznych odcieniach bieli i szarości, które najlepiej komponują się z innymi elementami pościeli w łóżeczku, nie powodując chaosu wizualnego.